Cyfrowe laboratorium językowe (10 stanowisk)

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5 dni
Cena brutto: 15 950,00 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
15950.00
Cena netto: 12 967,48 zł
bez 23% VAT i kosztów dostawy
ilość zest.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Omnneo D
Kod produktu: Laboratorium językowe (10 stanowisk)

Opis

Cyfrowe laboratoria (pracownie) językowe Omnneo®D dla szkół oraz uczelni

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów, stworzyliśmy cyfrowe laboratoria językowe, które nie wymagają zakupu wielu komputerów, specjalnych mebli, są łatwe w instalacji w każdej sali oraz z dowolnymi, tradycyjnymi meblami szkolnymi, a ich obsługa nie jest trudniejsza od sprawdzenia poczty e-mail. Ponadto pracowanie zostały stworzone w Polsce, są rozwijane w Polsce oraz są objęte gwarancją Producenta przez 72 miesiące! Tak, to nie pomyłka, 6 lat gwarancji!

Cena uwzględnia:

  • Licencja dla programu Omnneo®D (wer. 2.0) - 1 szt.
  • Moduł główny Omnneo®D (dwa wejścia audio) wraz z zasilaczem sieciowym - 1 szt.
  • Moduł nauczycielski Omnneo®D (stanowisko nauczyciela) - 1 szt.
  • Moduł uczniowski Omnneo®D (dwa stanowiska uczniowskie) - 5 szt.
  • Słuchawki Omnneo - 11 szt.

Istnieje możliwość skonfigurowania pracowni z dowolną ilością stanowisk (do maks. 32).
W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt z handlowcem - tel. 71 71 70 800 lub e-mail: handlowy@dreamtec.pl.

Czym jest laboratorium językowe?

Laboratorium językowe (potocznie pracownia językowa) jest pomocą dydaktyczną, która ma na celu ułatwienie oraz intensyfikację przyswajania języków obcych przez słuchaczy – uczestników zajęć. Zapewnia również optymalne warunki pracy w przypadku większych grup dydaktycznych.

Cyfrowe czy analogowe?

Pracownie językowe nie są nowością, od wielu lat stosuje się tego typu rozwiązania w szkolnictwie. Jednak w większości przypadków są to rozwiązania analogowe – wymagające skomplikowanej instalacji, a ich obsługa jest bardzo niewygodna. Same urządzenia są awaryjne i podatne na zakłócenia. Nowsze pracownie, określane mianem cyfrowych, w rzeczywistości są rozwiązaniami cyfrowo-analogowymi. Obarczone są jednak wadami analogowych i nie niosą rzeczywistych korzyści w trakcie użytkowania. Większość dostępnych na rynku cyfrowych pracowni narzuca konieczność zakupu komputera dla każdego słuchacza – w związku z tym są bardzo kosztowne…

Omnneo®D

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów, stworzyliśmy cyfrowe laboratoria językowe, które nie wymagają zakupu wielu komputerów, specjalnych mebli, są łatwe w instalacji w każdej sali oraz z dowolnymi, tradycyjnymi meblami szkolnymi, a ich obsługa nie jest trudniejsza od sprawdzenia poczty e-mail. Ponadto pracowanie zostały stworzone w Polsce, są rozwijane w Polsce oraz są objęte gwarancją Producenta przez 72 miesiące! Tak, to nie pomyłka, 6 lat gwarancji!

Jak stworzyć cyfrowe laboratorium językowe Omnneo®D?

Najprostszym rozwiązaniem jest dostosowanie obecnej sali językowej. Sugerujemy ustawić meble np. w taki sposób jak na poniższym obrazku – prawdopodobnie większość sal językowych już ma taki układ.

Cyfrowa pracownia językowa wymaga do obsługi tylko jednego komputera – dla nauczyciela/lektora – z jednym wolnym portem USB. Na komputerze instalujemy oprogramowanie Omnneo®D do obsługi pracowni oraz podłączamy kablem USB moduł główny pracowni. Tylko do modułu głównego potrzebne jest zasilanie (zasilacz 15 V).

Opcjonalnie do komputera nauczycielskiego można podłączyć głośniki, natomiast do modułu głównego można podłączyć dowolne źródło dźwięku (oprócz komputera, który domyślnie jest podstawowym źródłem materiałów dźwiękowych) – np. odtwarzacz kaset i CD, odtwarzacz MP3, etc.

Do modułu głównego pracowni Omnneo®D, za pomocą kabla sieciowego RJ-45, podłączamy moduł ze słuchawkami nauczyciela/lektora, a dalej szeregowo (jeden za drugim) moduły uczniów ze słuchawkami dla studentów (każdy moduł na parę słuchaczy, maksymalnie 12 modułów – czyli maksymalnie 24 uczniów).

Poszczególne moduły mają niewielki rozmiar (porównywalny z wielkością myszki komputerowej) oraz przystosowane są do montażu np. pod blatami biurek. Do modułów podłączamy słuchawki. W naszych pracowniach wykorzystujemy specjalistyczne słuchawki o konstrukcji zamkniętej (wygłuszające otoczenie) z mikrofonami dynamicznymi amerykańskiej marki Koss. To właśnie ten element, będący „łącznikiem” między użytkownikami a pracownią, stanowi klucz profesjonalnego laboratorium językowego.

Gratulujemy – w niecałe 2 godziny stworzyliśmy nowoczesną, profesjonalną salę językową Omnneo®D!

Jakie możliwości daje laboratorium Omnneo®D?

Tak wygląda centrum zarządzania pracownią na komputerze nauczyciela/lektora. To z tego miejsca można kierować pracą słuchaczy oraz prezentować materiały dydaktyczne. Interfejs aplikacji dostosowany jest także do monitorów dotykowych.

Aplikacja służy do prowadzenia zajęć językowych, których podstawą jest prowadzenie konwersacji uczniów oraz praca ze źródłami dźwięku pochodzącymi z różnych wydawnictw językowych. System ma możliwość deaktywowania nieobsadzonych (np. dla nieobecnych uczniów/słuchaczy) stanowisk na czas zajęć – wówczas stanowiska nie biorą udziału w procesie przydzielania zadań – podziału na grupy etc.

W aplikację wbudowany jest cyfrowy rejestrator dźwięków, który umożliwia rejestrowanie do 24 ścieżek dźwiękowych jednocześnie (zapis wszystkich uczniów do jednego pliku oraz zapis określonych grup uczniów lub każdego indywidualnie do kilku/wielu niezależnych plików w popularnym formacie WAV lub MP3 na komputerze nauczyciela, nadających się do późniejszej obróbki lub analizy). Istnieje również możliwość zapisu wykładu lektora/nauczyciela oraz konwersacji na forum całej grupy/klasy. Wbudowany w aplikację timer (konfigurowalny licznik czasu z możliwością zatrzymania/pauzy) umożliwia przeprowadzanie ćwiczeń na czas. Kreowanie dowolnych grup (konwersacje dwu- i wieloosobowe) utworzonych z dowolnych obecnych uczniów z opcją dołączenia lub podsłuchu nauczyciela, konwersacje na forum klasy „z” i „bez” nauczyciela, a także dołączenie lub jedynie podsłuch nauczyciela dla grupy konwersacyjnej lub tylko dla wybranego ucznia – to wszystko jest możliwe tylko w Omnneo®D.

System umożliwia różne tryby czytania (np. jeden do wszystkich i każdy indywidualnie dla siebie) z możliwością nagrywania wszystkich czytających do indywidualnych plików na komputerze nauczyciela. Sprawdzian czytania można przeprowadzić dla wszystkich w jednym czasie! Ponadto nauczyciel ma możliwość podsłuchu lub dołączenia do dowolnego ucznia w trybie czytania indywidualnego.

Aplikacja umożliwia odsłuch dowolnego źródła i nauczyciela/lektora jednocześnie dla wszystkich uczniów lub grup oraz

odsłuch dwóch dowolnych, niezależnych źródeł jednocześnie – indywidualnie dla każdego z uczniów w trybie konwersacji dwuosobowej, np. jeden uczestnik każdej grupy konwersacyjnej słucha materiału z komputera nauczyciela wraz z jego uwagami/komentarzem, a drugi słucha materiału z radioodtwarzacza. Ponadto nauczyciel ma możliwość odsłuchu dowolnego źródła dźwięku bez udziału uczniów (np. w trakcie konwersacji lub czytania, w celu przygotowania materiału na dalszą cześć zajęć), a w przypadku opcjonalnego rozszerzenia wejść aktywnych w module głównym z 2 do 4, również w czasie odtwarzania dwóch innych źródeł uczniom.

Jakość przede wszystkim!

Nasze rozwiązanie zostało już docenione poza granicami naszego kraju. Ministerstwo Szkolnictwa, Młodzieży i Sportu (odpowiednik Ministerstwa Edukacji) naszego południowego sąsiada rekomenduje pracownie Omnneo®D swoim szkołom!

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl